خط – صف گلابی ترسناک کاکتوس اخبار گوناگون

خط – صف: گلابی ترسناک کاکتوس اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر) + عجیب‌ترین میوه‌های دنیا (

هیچ‌ یک از ما تصورمان از میوه با وحشت یا هیجان منفی همراه نیست. میوه نوعی خوراکی خوشمزه است که هر کدام از آنها متناسب با فصلی که در آن رشد می‌کنند، خاصیت ویژه‌ا

تصاویر) + عجیب‌ترین میوه‌های دنیا (

عجیب ترین میوه های دنیا (+تصاویر)

عبارات مهم : گلابی

هیچ یک از ما تصورمان از میوه با وحشت یا هیجان منفی همراه نیست. میوه نوعی خوراکی خوشمزه است که هر کدام از آنها متناسب با فصلی که در آن رشد می کنند، خاصیت خاص ای دارند و راهکاری خوشمزه جهت برطرف بعضی پرسشها احتمالی ناشی از آن فصل بشمار می روند.

اما با وجود انواع میوه های لذیذ و خوش عطر و خوش طعم در جهان، بعضی از آنها ظاهری فرازمینی و ترسناک دارند که شاید با دیدنشان میل چندانی جهت خوردنشان نداشته باشید.

مثلا هنگامی که یک عدد میوه درخت رامبوتان جلوی شما بگذارند، آن پوست قرمز با جوانه های سبز و بلندش زیاد شبیه یک موجود فضاییِ ترسناک به نظر می رسد و به جای اینکه رغبتی جهت خوردنش در وجودتان ایجاد کند، نوعی دلهره و وحشت از اینکه چیست و چه مزه ای دارد را در دلتان به وجود خواهد آورد.

تصاویر) + عجیب‌ترین میوه‌های دنیا (

میوه های دیگری هم شبیه رامبوتان در دنیا وجود دارند که زیاد ترسناک به نظر می رسند تا خوشمزه؛ اگرچه طعم خوبی دارند و ممکن است بعد از یک بار آزمون کردن، به یکی از طرفداران پروپاقرص آنها تبدیل شوید.

دست بودا (Buddha’s Hand)

هیچ‌ یک از ما تصورمان از میوه با وحشت یا هیجان منفی همراه نیست. میوه نوعی خوراکی خوشمزه است که هر کدام از آنها متناسب با فصلی که در آن رشد می‌کنند، خاصیت ویژه‌ا

دست بودا از خانواده بالنگ هاست و اغلب در کالیفرنیا کشت می شود. فقط از پوست این میوه استفاده می شود و قسمت داخلی آن خوردنی نیست. این میوه روی درختچه ها و درخت های کوچکی که شاخه های بلند و نامنظمی دارند و پوشیده از خار هستند، می روید. برگ های بزرگ و بلند مستطیل شکل این درخت به رنگ سبز کم رنگ است.

چینی ها این میوه را به عنوان هدیه در مراسم خوش حالی سال نو به یکدیگر هدیه می دهند لیکن اعتقاد دارند جهت آنها خوش شانسی به ارمغان می آورد. همچنین، این میوه بسیار خوشبوست و در چین و ژاپن از آن جهت خوشبو کردن اتاق ها و وسایل شخصی مانند لباس استفاده می کنند.

رامبوتان (Rambutans)

رامبوتان نوعی درختی با اندازه میانگین و مربوط به مناطق گرمسیری و استوایی است که میوه های قرمز، شفت و گرد دارد. این میوه ها ظاهری شبیه موجودات فضایی دارند و گوشت داخلشان نیز شبیه سفیدی چشم یک هیولای ترسناک هست. میوه درخت رامبوتان در تایلند به نام «میوه مودار» نیز معروف است و می توان آن را از خانواده میوه «لیچی» دانست.

تصاویر) + عجیب‌ترین میوه‌های دنیا (

پوست میوه تاژین پوشیده از مژک است و طعمی ترش و شیرین دارد. هسته آن قهوه ای براق و به قطر دو تا سه سانتی متر است.

کدوی کارناوال (Carnival Squash)

هیچ‌ یک از ما تصورمان از میوه با وحشت یا هیجان منفی همراه نیست. میوه نوعی خوراکی خوشمزه است که هر کدام از آنها متناسب با فصلی که در آن رشد می‌کنند، خاصیت ویژه‌ا

پوست این کدو سبز که زیاد شبیه کدوحلوایی است به قدری ضخیم است که آدم احساس می کند غولی بزرگ در شکم آن لانه کرده هست. قسمت گوشت درونی این کدو شبیه پرتقال بی رنگ و رو هست. راه راه های این کدو سبز، سفید، نارنجی و سبز است و این تفاوت رنگ به رسیده یا کال بودن این کدو مربوط می شود. کدوی کارناوال مملو از ویتامین های آ، ث و پتاسیم است.

میوه کاکتوس (Cactus Pear)

کاکتوس گلابی در کالیفرنیا کشت می شود و در اسپانیا به آن «توناس» می گویند. در کشور عزیزمان ایران هم به آن گلابی خاردار یا انجیر کاکتوس گفته می شود. البته این میوه زیاد هویت کاکتوسی دارد نه گلابی. میوه کاکتوس تنها میوه ای است که در ردیف سبزیجات هم دسته بندی می شود. گوشت این میوه، شیرین مزه و آبدار و دانه های ترد سیاه رنگی در بافت آن پراکنده هست. کاکتوس پخته طعم مارچوبه و یا فلفل دلمه ای سبز را می دهد.

تصاویر) + عجیب‌ترین میوه‌های دنیا (

میوه اژدها (Dragon Fruit)

اجازه ندهید ظاهر زشت و دوست نداشتنی این میوه شما را گول بزند. داخل آن سفید با دانه های مشکی است و طعم بسیار عالی دارد. ولی قبول داریم که ظاهر بسیار زشت و حتی ترسناک است.

پیتایا یا دراگون فروت روی کاکتوسی به نام هیلوسرئوس رشد می کند که به نام «ملکه هنولولو» نیز آشنا می شود. میوه اژدها فقط در شب شکوفه می کند و گل هایش عموما بزرگ و سفید هستند.

این گیاه بومی جنوب مکزیک و آمریکای مرکزی است ولی در کشورهای آسیای جنوب شرقی همچون ویتنام، تایوان، جنوب چین، ژاپن، مجموعه جزایر فیلیپین و مالزی هم کشت می شود.

از دیگر نام های این میوه می توان به گلابی توت فرنگی نیز اشاره کرد. دو نوع مرسوم از دراگون فروت، پوست قرمز با لایه های برجسته سبز رنگ دارند که حالتی همانند اژدها را تداعی می کند. گوشت داخلی آن ها هم سفید رنگ با دانه های سیاه است.

نوع دیگر آن پوست زرد، گوشت سفید با دانه های سیاه دارد و به عنوان دراگون زردرنگ آشنا می شود. این میوه شاید عجیب و غریب به نظر برسد ولی مزه آن تفاوت چندانی با میوه های دیگر ندارد. می توان مزه آن را به کیوی و گلابی تشبیه کرد.

چری مویا (Cherimoya)

این میوه شبیه نارنجک یا وزغ فرانکشتاین است تا یک میوه خوردنی. ولی طعم گوشت سفید داخل آن خوب است و مانند یک بستنی راحت در دهان شما آب خواهد شد. این میوه ترسناک در درمان اسهال خونی و کم کردن تب بسیار بافایده هست. ولی باید بدانید که دانه های آن سمی هستند.

معمولا به چری مویا « میوه اشرافی » هم می گویند. این میوه یک منبع عالی از ویتامین C، کربوهیدرات، پتاسیم، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی مهم است.

پشن فروت (Passion Fruits)

احتمالا نام این میوه را شنیده اید. این میوه را که برش می دهید تا منظره ای شبیه دل و روده خون آلود مواجه می شوید که زیاد از اینکه میل به به خوردن آن داشته باشید، دلتان می خواهد آن را دور بیندازید. این میوه هنگامی که می رسد، چروک می شود.

پشن فروت ظاهری تخم مرغی دارد و در مناطق گرمسیری یافت می شود. دانه های آن عالی ترین منبع فیبر محسوب می شود. پشن فروت خاصیت خواب آور نیز دارد و اگر پیش از خواب مصرف شود در تمدد اعصاب و خواب راحت تاثیر بسزایی خواهد داشت. عطر و بوی آن شبیه گواوا و بسیار شیرین است.

دوریان (Durian)

دوریان با بوی بسیار زشت و بدش آشنا می شود. حتی اگر بتوانید این بو را تحمل کنید، باید جهت رسیدن به مغزش از پوست سخت و زرد رنگش عبور کنید. دوریان حاوی مواد مغذی بسیار بالاست.

دوریان در مناطق گرمسیری در سراسر جهان، به خاص در کشورهای جنوب شرقی آسیا مالزی، اندونزی و تایلند رشد می کند. این میوه می تواند تا ۳۰ سانتی متر قد کشیده و حدودا ۱۵ سانتی متر پهنا داشته باشد.

جک فروت (Jackfruit)

این میوه استوایی، بااینکه بسیار خوشمزه است ولی خطرناک نیز هست. با اینکه جک فروت ضرری ندارد، ولی هنگام افتادن از درخت می تواند کشنده باشد، لیکن ۳۶ کیلوگرم وزن دارد. معمولا این میوه را به صورت سرخ کرده میل می کنند. بسیاری از گیاه خواران، آن را به خاطر دارا بودن فیبر فراوان، به جای گوشت مصرف می کنند. جک فروت سرشار از پروتیین، پتاسیم و ویتامین ب است.

جک فروت، درختی است که زیاد در مناطق جنوبی و جنوب شرقی آسیا و همچنین در قسمت شرقی آفریقا یافت می شود. میوه های آن سبزرنگ، آبدار و معطر و جزو بزرگ ترین میوه های دنیا و بزرگ ترین میوه درختی بشمار می روند.

میوه مار گونه (Snake Fruit)

نام این میوه با توجه به پوستش گزینش شده است و خودش هیچ ارتباطی به مار ندارد. طعم آن شبیه ترکیب آناناس، موز و آجیل هست. پوست آن نیز بسیار خشن و زبر بوده و در پوست کندن آن باید بسیار دقت کرد. شما می توانید آن را به عنوان هدیه به دیگران تقدیم کنید.

میوه مار گونه با نام سالاک هم آشنا می شود. جهت پوست کردن سالاک باید نوک آن را فشار دهید و پوست آن را تکه تکه جدا کنید. گوشت میوه کرم رنگ با دانه های بزرگ سیاه است و بافت آن شبیه سیب ترد و کمی آبدار هست. میوه نارس ترش مزه است ولی انواع رسیده آن شیرین و کمی اسیدی شبیه آناناس هستند.

نونی (Noni)

به نظر می رسد نونی یا همان شاه توت هندی، از دنیای دیگری وارد دنیای ما شده. این میوه جز خانواده قهوه محسوب می گردد و اسامی مستعار بسیاری مانند منگ کودو (Mengkudu) بر روی آن گذاشته شده. نونی جهت درمان بیماری های کبدی متعدد و حتی قاعدگی زنان کاربرد دارد. همچنین جهت بیماری های پوستی، درد، سرماخوردگی، فشار خون بال، افسردگی، ورم مفاصل، آسم، دیابت، سرطان و … بافایده هست. برگ های این میوه نیز جهت درست نمودن سالاد مورد استفاده قرار می گیرند.

نونی میوه ای است که در مناطق معتدل استوایی مانند تاهیتی رشد می کند. پرندگان عاشق این میوه هستند.

ریشه نیپا (Nipah Seed)

ریشه نیپا از درخت نخل نیپا به دست می آید. این درختان که در کشور مالزی یافت می شوند، به خاطر بدنه تنومندشان مشهور بوده و به همین علت ارزش بالایی دارند. ریشه نیپا می تواند در فرایند تخمیر نوشیدنی های الکلی به کار گرفته شود. شکری که از این ریشه بدست می آید، عملا بدون کاربرد باقی می ماند، لیکن فرایند تصفیه و تجاری سازی آن با مشکلاتی رو به روست. اگر ریشه نیپا را به حال خود رها کنید، بعد از گذشت ۱۰ روز به سرکه تبدیل خواهد گشت.

روزیاتو

واژه های کلیدی: گلابی | ترسناک | کاکتوس | اخبار گوناگون

تصاویر) + عجیب‌ترین میوه‌های دنیا (

تصاویر) + عجیب‌ترین میوه‌های دنیا (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog